Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://ed.pano.pl.ua/handle/022518134/1496
Назва: Ознайомлення з творчістю видатної української малярки Анастасії Рак
Автори: Дроб'язко, Олександр Володимирович
Ключові слова: Анастасія Рак, малярство, малюнок на склі
Дата публікації: 2023
Видавництво: Гадяч ( методична література)
Короткий огляд (реферат): У доробку подано краєзнавчий пошук про життя і творчість знаної художниці Анастасії Рак, котра є яскравою представницею самобутнього українського наївного живопису. Малювання на склі - давня мистецька традиція українців, тож вихователь чи вчитель може стати провідником до таємниць неординарної малярської справи для юних художників. Матеріал стане у нагоді вихователям та вихователям-методистам ЗДО, учителям початкових класів та образотворчого мистецтва. Зацікавить поціновувачів краєзнавства.
Опис: Вона стала знаною мисткинею лише у 68 років і посіла чільне місце серед майстрів українського наївного* мистецтва поряд з Марією Приймаченко, Катериною Білокур, Єлизаветою Мироновою… Самобутня творчість Анастасії Рак (Діхтяр) - невичерпний скарб ментального духу українського наївного мистецтва. Її роботи легко сприймаються дітьми, бо нагадують ілюстрації до народних казок чи пісень і схожі на дитячі малюнки. Сюжети картин малярки – це оповідки звичного життя наших пращурів, назви яких випливають із зображених образів. На перший погляд здається, що це примітивне малярство, але, пізнавши її технологію і послідовність процесів написання картин на склі, розумієш, що це - досить тривалий і особливий процес. Картини пані Анастасії відкривають глядачеві той світ, у якому промайнули дитячі роки художниці. А теми мініатюр на склі сприймаються глядацьким оком миттєво. У цьому значну роль відіграють світлі теплі тони. Малюнки яскраві і грайливі. Тож варто спробувати запропонувати малечі щось намалювати на склі, дати можливість доторкнутися до таємниць цікавої технології. Знавці народної творчості зазначають, що у малюнках Анастасії Трохимівни чітко проглядається Лохвицький стиль, який був притаманний самобутнім художникам на початку ХХ століття. Тогочасний Лохвицький базар нагадував недільний вернісаж, де автори картин заманювали своїм індивідуальним почерком покупців. Адже у кожній оселі мали бути образи на покуті і, на видному місці, – картина. Перегорнімо сторінки долі простої селянської дівчини, що в зрілому віці вразила і здивувала вишуканий світ. І якщо ви гадаєте, що для вас вже пізно творити чи відкривати свої таланти, згадайте про Анастасію Рак.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://ed.pano.pl.ua/handle/022518134/1496
Розташовується у зібраннях:ФОРМУВАННЯ ЦІННОСТЕЙ

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Посібник. А РАК.docx4,1 MBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.